50-lecie kapłaństwa ks. Mieczysława Bochenka

14 czerwca 2020 r. ks. kanonik Mieczysław Bochenek na mszy świetej o godz. 11:30 ochodził 50-lecie swoich święceń kapłańskich.

Ksiądz kanonik Mieczysław Bochenek otrzymał święcenia kapłańskie dokładnie 50 lat temu 14 czerwca 1970r. z rąk ówczesnego biskupa lubelskiego Piotra Kałwy. Tego samego dnia święcenia otrzymał również obecny biskup pomocniczy Archidiecezji lubelskiej ks. bp. Mieczysław Cisło.

Nie było chyba niespodzianką, że na ochody Złotego jubileuszu kapłaństwa Jubilat wybrał naszą parafię i nasz kośiół!! To przecież tutaj spędził swoje 2/3 posługi kapłańskiej (dokładnie 32 lata!).

Punktualnie o 11:30 zabrzmiał dzwonek na rozpoczęcie mszy świętej i chór przy akompaniamencie organowym organisty Michała Komsty zaśpiewał niezwykle ekspresyjną pieśń „Boże powołałeś mnie”. Do ołtarza podeszli i odprawili koncelebrowaną mszę proboszcz naszej Parafii ks. kanonik mgr Marek Jaworski i Jubilat ks. kanonik Mieczysław Bochenek.

Ks. Bochenek wygłosił homilię, która zawierała treści zwiazane z kapłaństwem, z powołaniem, rolą kapłanów w społeczeństwie. Znalazły się w niej również pewne retrospekcje z własnych doświadczeń Jubilata jako kapłana.

Na zakończenie jubileuszowej mszy złożyliśmy serdeczności z okazji tak zacnego jubileuszu.

Jako pierwszy głos zabrał nasz ksiądz proboszcz, który pogratulował zacnego jubileuszu i życzył dalszych długich lat posługi kapłańskiej

Życzenia od Rady Parafialnej

Życzenia od parafian

Życzenia od chóru i orkiestry

W trakcie życzeń, chór przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewał „Życzymy, życzymy”

Swoje życzenia złożyli również przedstawiciele sołtysów sołectw należących do naszej parafii

Na zakończenie, życzenia złożył długoletni współpracownik Jubilata – Krzysztof Ciechański – nasz kościelny

Po życzeniach, głos zbrał szacowny Jubilat, który podziękował za wszystkie życzenia i kwiaty.

Tym  miłym akcentem została zakończona msza jubileuszowa.

Ostatnim akcentem mszy jubileuszowej była zaspiewana wspólnie „Barka”

Jak to w naszej parafii, żadna uroczystość nie będzie ważna, jeżeli na jej zakończenie orkiestra nie zagra marsza!!

Na finał, wspólnie ze zgromadzonymi parafianami zaśpiewaliśmy i zagraliśmy tradycyjne „100 lat”